podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Malediwy - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Malediwy - wiza, ambasady, przepisy

Male     
malediwy
Malediwy - podróże na MalediwyMalediwy - mapa krajuMalediwy - spis artykułów i galeriiMalediwy - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeMalediwy - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaMalediwy - szczepienia, zdrowie, poradyMalediwy - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROMalediwy - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOMalediwy - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd. Każdy turysta otrzymuje wizę ważną przez 30 dni bez wnoszenia opłat. Pobyt cudzo­ziemca na wyspie zamieszkanej przez ludność miejscową w celach innych niż turystyczne wymaga zgody MSW lub zaproszenia od przedstawiciela społeczności lokalnej, potwierdzonego przez MSW. Sprawdza się posiadanie wystarczających środków finansowych i biletu powrotnego. Turysta musi mieć wykupione miejsce w jednym z ośrod­ków turystycznych. Dokumenty wymagane do uzyskania wizy turystycznej: paszport, bilet powrotny, rezerwacja hotelu.
Informacje dla kierowców
Transport samochodowy wy­stę­puje tylko na wyspie Huhule. Większość wysp można przejść pieszo w czasie niezbyt długiego spaceru.
Podróżowanie po kraju
Między wyspami kursują łodzie oraz samoloty.
Przepisy celne
Przepisy celne całkowicie zabraniają wwozu alkoholu (jest dostępny w ośrodkach dla cudzoziemców po bar­dzo wysokich cenach), broni i narkotyków. Przemyt narkotyków zagrożony jest wysokimi karami więzienia. Zakazuje się wywozu korala, pereł i żółwi. Bez cła można przewieźć „rozsądną” ilość papierosów i upominków.
Bezpieczeństwo
Malediwy są krajem bezpiecznym dla turystów.
Przydatne informacje
• Wymiana waluty na rupie maledywskie nie jest konieczna. Wszędzie są akceptowane waluty wymienialne (zwłaszcza USD). Nie zaleca się płatności kartą kredytową, gdyż auto­ma­tycznie do ceny dodawane są wysokie koszty manipulacyjne.
• Pora monsunowa trwa od maja do września.
• Woda w ośrodkach turystycznych jest czysta, ale poza nimi jest niezdatna do picia czy mycia zębów. Bezpieczna jest woda butelkowana.
• Muszle można kupować tylko oficjalnie w sklepach – nie wolno wynosić ich z plaży.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również na Malediwach.